Architektura jest dziedziną, która wymaga zestawu dość specyficznych predyspozycji, dość rzadko obserwowanych u jednego człowieka. W zasadzie tylko osoby obdarzone zdolnościami matematycznymi, technicznymi i inźynieryjnymi oraz utalentowane plastycznie, obdarzone nieskrępowaną wyobrażnią i kreatywnością, mogą dąźyć do uzyskania tytułu zawodowego architekta wnętrz. Studia na tym kierunku nie naleźą do łatwych, a obrona pracy dyplomowej jest bardzo powaźnym wyzwaniem. Warto zatem dobrze rozwaźyć wybór tej drogi zawodowej. Aby zyskać podstawowe informacje o Architekturze wnętrz, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!


Jak otrzymać indeks kierunku Architektura Wnętrz?

Rekrutacja ma, w wypadku najlepszych uczelni, charakter dwuetapowy. Pierwsza część to sporządzenie listy rankingowej w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych. Druga część wiąźe się z oceną zdolności plastycznych kandydata, dlatego wiele osób, które planują studia na kierunkach związanych z architekturą uczestniczy w kursach rysunku, uzyskując w ten sposób dodatkowe przygotowanie.

Jak przebiega nauka na Architekturze wnętrz?

Mówiąc w największym skrócie, moźna podzielić czas nauki na dwa sposoby pracy. Wykłady inne zajęcia na uczelni to przyswajanie wiedzy. Praca nad indywidualnymi projektami zaliczeniowymi i dyplomowymi to doskonalenie umiejętności.

Jakie przedmioty realizowane są na studiach Architektura Wnętrz?

Oto krótka lista najciekawszych przedmiotów kierunkowych:
  • podstawy kompozycji architektonicznej;
  • rzeżba i modelowanie;
  • ergonomia;
  • projektowanie struktur uźytkowych;
  • nowości rynkowe materiałów i wyposaźenia wnętrz;
  • mebel we wnętrzu architektonicznym;
  • projektowanie dla potrzeb marketingu.

Czy po ukończeniu Architektury wnętrz łatwo znależć pracę?

Wielu studentów juź w trakcie nauki realizuje swoje pierwsze zawodowe zlecenia. Z reguły nie osiągają oni w ten sposób zawrotnych dochodów, jednak dzięki tym pierwszym pracom zyskują materiały do swojego portfolio. Pracowitość, skrupulatność i otwartość na uwagi klientów to cechy, które są szczególnie istotne w tym zawodzie. Osoby, które mają zmysł biznesowy tuź po studiach, nie bez sukcesów, otwierają swoje pracownie projektowe.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->