Grafika, w znaczeniu tradycyjnym, jest techniką plastyczną, która obejmuje twórczość cechującą się moźliwością łatwego powielania, przy uźyciu stworzonej przez artystę formy. W muzeach z pewnością wielokrotnie spotkaliście się z akwafortami, miedziorytami, linorytami i drzeworytami. Tradycyjne techniki graficzne nie są martwe, pomimo tego obok nich wyrosła na końcu ostatniego stulecia olbrzymia gałąż sztuk plastycznych, w postaci grafiki komputerowej. Nie wymaga ona materialnej formy przeznaczonej do powielania, choć moźna pewnie powiedzieć, źe jej funkcje pełni cyfrowy plik.


Kandydat na studia w zakresie Grafiki

Studia graficzne to ciekawa droga dla wszystkich osób zdradzających talent plastyczny oraz zainteresowanie nowoczesnymi technikami informatycznymi. Aby dobrze przygotować się do rekrutacji, musisz koniecznie zapoznać się z warunkami ogłoszonymi przez komisję kwalifikacyjną na wybranej przez Ciebie uczelni. Później wystarczy dobrze zdać maturę, ewentualnie egzaminy wstępne i już możesz się cieszyć upragnionym indeksem.

Student kierunku Grafika

Grafika to niezwykle ciekawe studia, łączące przeszłość i tradycję z nowoczesnością. Życie studenta grafiki nie jest wcale takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać. W czasie studiów musi on sporządzić setki projektów, które podlegają surowej ocenie. Poznaje historyczne uwarunkowania swojego zawodu oraz tradycyjne techniki graficzne. Swoje umiejętności doskonali w pracowniach komputerowych, przy użyciu najnowszych programów, obecnych w największych studiach grafiki komputerowej na świecie.

Grafik na rynku pracy

Warto także zaznaczyć, że bardzo szybko zyskała niezwykły potencjał komercyjny i stała się najpopularniejszą obecnie dziedziną sztuk plastycznych. Istnieje bardzo wiele możliwych dróg rozwoju zawodowego grafika. Większość osób, które ukończyły studia na tym kierunku zajmuje się indywidualną pracą nad komercyjnymi zleceniami. Inni znajdują zatrudnienie w biurach projektowych, agencjach reklamowych i właściwie wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na projekty graficzne.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->