Celem tych studiów na kierunku Obraz multimedialny jest wykształcenie doświadczonych operatorów obrazu, którzy będą umieli stanąć za kamerą, zmontować obraz w komputerze, nadać kolorytu starym filmom, wzbogacić produkcje audiowizualne w efektowne efekty specjalne, itp. Kandydaci muszą zaprezentować własny dorobek twórczy przed komisją rekrutacyjną. W teczce powinny znaleźć się prace osobiście zrealizowane. Mogą nimi być na przykład: rysunki, fotoscenariusze, etiudy, filmy krótkometrażowe, prezentacje multimedialne. Studia trwają 3 lata, czyli 6 semestrów.

Po studiach:
Absolwenci kierunku Obraz multimedialny będą mogli znaleźć zatrudnienie na planie filmowym, jako operatorzy kamer albo brać udział w produkcji reklam, teledysków czy też innych materiałów audiowizualnych, stojąc za kamerą, bądź siedząc przy komputerze. Na osoby kończące opisywany kierunek studiów czeka fascynująca praca w mediach, studiach fotograficznych, agencjach interaktywnych w kraju oraz zagranicą. Jeśli studia magisterskie macie już za sobą możecie wybrać kursy lub szkolenia poruszające tematykę zbliżoną do studiów licencjackich na kierunku Obraz multimedialny. Niektóre uczelnie prowadzą rekrutację na studia podyplomowe.
 
W trakcie studiów:
Absolwenci uzyskują tytuł licencjata. Możliwe jest kontynuowanie edukacji na wyższym poziomie, na studiach o podobny profilu. Studia magisterskie (dwuletnie) poszerzają wiedzę i umiejętności nabyte na wcześniejszym etapie nauki. Wkroczysz w świat multimediów. Poznasz nowoczesne kamery. Nauczysz się obsługiwać sprzęt służący do rejestrowania obrazu. Oswoisz się z planem filmowym. Zgłębisz tajniki "kręcenia" reklam, klipów, filmów, itp. Zdobędziesz doświadczenie w kreowaniu wirtualnej rzeczywistości. Otrzymasz zdolność obróbki obrazu i wzbogacania go różnorodnymi efektami. Nie obca stanie ci się także animacja komputerowa. Odbędziesz też podróż do przeszłości. Poznasz dzieje filmu. Przyjrzysz się zmianom, jakie zaszły w sztuce na przestrzeni wieków, poznasz ludzi, ich kulturę i światopogląd. Twoi opiekunowie na pewno nie pozwolą byś spoczął na laurach. Zaaplikują ci solidną dawkę wiedzy kierunkowej i ogólnej. Dzięki ich staraniom staniesz się doskonale wykwalifikowanym ekspertem, który w świecie nowoczesnych multimediów porusza się jak ryba w wodzie. Jednocześnie nie zapomnisz, że jesteś człowiekiem z krwi i kości, masz swoją historię i własne korzenie. Studiowanie na kierunku Obraz multimedialny będzie przyjemnością, ale także ciężką pracą. Kwalifikacje, jaki zdobędziesz dzięki tym studiom spokojnie wykorzystasz w zawodowej karierze za obiektywem kamery lub przed ekranem komputera.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->