Od zawsze interesowały Cię zagadnienia społeczne? Chciałbyś zgłębić wiedzę z politologii, stosunków międzynarodowych, a może administracji? W przyszłości chciałbyś pracować jako dziennikarz, a może zostać kulturoznawcą? Jeśli na jedno z tych pytań możesz odpowiedzieć twierdząco, studia społeczne są dla Ciebie! Studia społeczne prowadzone w języku obcym to propozycja dla wszystkich, którzy już na etapie szkoły średniej świetnie posługują się językiem angielskim lub niemieckim.
Studia na kierunkach związanych z ekonomią i zarządzaniem to najlepsza propozycja dla analitycznych umysłów. Idealnym kandydatem na studia z tej grupy będzie osoba z dobrze ugruntowaną wiedzą z matematyki oraz świetną znajomością języka obcego. Na tych kierunkach wszystkie zajęcia prowadzone w języku obcym. Studenci podchodzą także do wszystkich egzaminów i zaliczeń w języku angielskim lub niemieckim.
Studia medyczne to najczęściej wybierany kierunek kształcenia przez kandydatów na studia, którzy wybierali na maturze takie przedmioty jak biologia, chemia czy fizyka. Ciekawą alternatywą dla kierunków prowadzonych w języku polskim są studia po angielsku. Dzięki nauce w języku obcym studenci mogą z powodzeniem rozpocząć pracę w placówkach medycznych poza granicami naszego kraju.
Studia informatyczne od kilku lat cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia. Znajomość języków programowania oraz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci i tworzenia bazy danych umożliwia absolwentom znalezienie pracy na specjalistycznych stanowiskach. Studenci kierunków informatycznych są rozchwytywani na rynku pracy. Dlaczego warto rozpocząć studia informatyczne w języku obcym?
Studia techniczne zapewniają studentom pewność w zakresie uzyskania dobrze płatnej oraz satysfakcjonującej pracy. Z tego powodu, na te kierunki jest wielu chętnych, a więc i uczelnie stawiają kandydatom wyższe wymagania. Kierunki techniczne to m.in. automatyka i robotyka, biznes i technologia czy architektura. Aby dostać się na takie studia należy być doskonale przygotowanym z matematyki, gdyż w trakcie studiów pojawi się wiele przedmiotów z jej zakresu.
Nie da się ukryć, prawo od lat kusi kandydatów na studia. Co roku tysiące maturzystów bierze udział w rekrutacji na ten kierunek studiów, a i tak dostają się tylko ci z ponadprzeciętnie zdaną maturą. Studia prawnicze to jedyna droga, która pozwala na rozpoczęcie pracy jako sędzia, radca prawny, adwokat, prokurator, Jeśli planujesz rozpocząć studia na kierunku prawo i już na samym początku zwiększyć swoje szanse na osiągniecie sukcesu jako absolwent, warto rozważyć studia prowadzone w językach obcych.
Kandydaci na kierunki ścisłe powinni wykazywać się wiedzą z wielu przedmiotów. Ich umysły powinny być przystosowane do analitycznego myślenia, gdyż większość przedmiotów jest nierozerwalnie związana z biologią. Oprócz niej, niezbędne jest posiadanie kompetencji w zakresie chemii, matematyki czy fizyki. Na studiach tego rodzaju zajęcia prowadzone są w językach obcych, dlatego studenci muszą nie tylko posługiwać się specjalistyczną terminologią, ale także posiadać szerokie kompetencje językowe.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->