Architektura jest dziedziną, która wymaga zestawu dość specyficznych predyspozycji, dość rzadko obserwowanych u jednego człowieka. W zasadzie tylko osoby obdarzone zdolnościami matematycznymi, technicznymi i inźynieryjnymi oraz utalentowane plastycznie, obdarzone nieskrępowaną wyobrażnią i kreatywnością, mogą dąźyć do uzyskania tytułu zawodowego architekta wnętrz. Studia na tym kierunku nie naleźą do łatwych, a obrona pracy dyplomowej jest bardzo powaźnym wyzwaniem. Warto zatem dobrze rozwaźyć wybór tej drogi zawodowej. Aby zyskać podstawowe informacje o Architekturze wnętrz, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!
Studia aktorskie nie są zwykle prowadzone w systemie dwustopniowym, ale podczas jednolitych studiów magisterskich. Aktorstwo uważane jest za jeden z najbardziej wszechstronnych kierunków kształcenia, który daje możliwość rozwijania talentu tanecznego, wokalnego i wielu innych. Zastanów się, czy poza chęcią zostania aktorem masz w sobie specyficzne talenty, których studia te wymagają. Należą do nich dobra dykcja, twórcza wyobraźnia, świetna pamięć, wrażliwość i umiejętność koncentracji oraz brak obaw przed publicznością. Zapraszamy do lektury!
Grafika, w znaczeniu tradycyjnym, jest techniką plastyczną, która obejmuje twórczość cechującą się moźliwością łatwego powielania, przy uźyciu stworzonej przez artystę formy. W muzeach z pewnością wielokrotnie spotkaliście się z akwafortami, miedziorytami, linorytami i drzeworytami. Tradycyjne techniki graficzne nie są martwe, pomimo tego obok nich wyrosła na końcu ostatniego stulecia olbrzymia gałąż sztuk plastycznych, w postaci grafiki komputerowej. Nie wymaga ona materialnej formy przeznaczonej do powielania, choć moźna pewnie powiedzieć, źe jej funkcje pełni cyfrowy plik.
Kierunek ten dostarcza wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej z zakresu szeroko rozumianej realizacji dźwięku - cennego doświadczenia z zakresu pracy w studiu nagraniowym, w radiu, dla potrzeb telewizji oraz techniki scenicznej - nagłośnienia koncertów i imprez plenerowych. Kandydat na ten kierunek powinien być uzdolniony muzycznie, cechować się wyobraźnią dźwiękową oraz mieć refleks i podzielność uwagi. Dobry i wyczulony słuch to warunek konieczny. Dlaczego warto i jakie przedmioty są realizowane w ramach programu studiów? Zapraszamy do lektury!
Kim jest architekt krajobrazu? Można powiedzieć, że jest to osoba, która współpracuje z urbanistami, architektami, konstruktorami oraz inżynierami projektującymi i wykonującymi obiekty infrastrukturalne, w celu przekształcania różnego rodzaju przestrzeni. Architekt krajobrazu dba o osiągnięcie harmonii przyrody i zastanego otoczenia z wyglądem budowli i obiektów wznoszonych przez człowieka. Dzięki pracy architektów przestrzeni, osiągamy możliwość życia w coraz piękniejszym otoczeniu, przestrzeń miejska staje się coraz bardziej przyjazna dla mieszkańców.
Osoba planująca rozpocząć studia kierunku Artystyczna grafika komputerowa, powinna posiadać twórczy umysł, umiejętność zestawiania kolorów, wyczucie kompozycji oraz umiejętność biegłego posługiwania się komputerem. Artystyczna grafika komputerowa to nowoczesny kierunek studiów, który powołano, aby sprostać gorącym wyzwaniom współczesności. W dobie szybkiego rozwoju i upowszechniania się technologii informatycznych istnieje wyrażna potrzeba kształcenia fachowców o szczególnie wysokich kwalifikacjach. Chodzi o współczesnego grafika - projektanta, który połączy wiedzę i kreatywność artystyczną z umiejętnością posługiwania się nowoczesnym i potęźnym narzędziem jakim jest komputer z bogatym oprzyrządowaniem i oprogramowaniem. Artystyczna grafika komputerowa stanowi pomost pomiędzy grafiką artystyczną, a uźytkową grafiką komputerową.
Jest to kierunek, adresowany do tych, których pasją jest taniec. Są członkami zespołów tańca nowoczesnego, uprawiają gimnastykę artystyczną czy też taniec na lodzie. Chcieliby rozwinąć swoje talenty pod okiem profesjonalnych choreologów, teatrologów, reżyserów oraz znanych tancerzy. W toku zajęć teoretycznych a zwłaszcza praktycznych absolwent nabywa umiejętności w zakresie poszczególnych rodzajów tańca: klasycznego, narodowego i ludowego, towarzyskiego oraz nowoczesnego. Jeśli jesteś artystyczną dusza, która jednocześnie jest uzależniona od sportu, spróbuj z tańcem!
Bardzo wiele przedmiotów codziennego użytku nie mogłoby zostać wyprodukowanych, gdyby nie osoby odpowiedzialne za projekt warstwy wizualnej, na który składają się między innymi: forma, kolor, czy faktura. Dotyczy to nie tylko przedmiotów o charakterze użytkowym, ale także różnego rodzaju opakowań oraz samych produktów. Choć studia na kierunku Wzornictwo nie są hitem ostatnich lat, warto jednak pamiętać, że pracy dla designerów z pewnością nie zabraknie. Można spotkać opinie analityków, w myśl których liczba miejsc pracy w tym zawodzie będzie stale rosnąć.
Kierunek ten jest idealny dla osób, które interesują się sztuką filmową i ich marzeniem jest praca przy produkcji filmowej i telewizyjnej. Studia te pozwolą na zdobycie gruntownej wiedzy z zakresu ekonomicznych, technicznotechnologicznych, prawnych i artystycznych problemów funkcjonowania kinematografii i mediów. Połączenie wiedzy o praktycznym wymiarze spotka się oczywiście z takimi zagadniemi jak: historia produkcji filmowej i telewizyjnej, historia filmu czy technologiczne rozwiązania stosowane na przestrzeni ostatnich dekad. Zapraszamy do dalszej lektury!
"Pstryk", "pstryk", "pstryk" - seria z szybkostrzelnego działa umiejscowionego tuż za wybiegiem i zdjęcie gotowe. Niby nic trudnego, lecz żeby "strzelać" w tak profesjonalny sposób trzeba lat praktyki i dobrych studiów, najlepiej na kierunku Fotografia. Co wyróżnia te studia? Przede wszystkim wolność wyrażania siebie w bardzo prosty sposób. Wystarczy urządzenie zaopatrzone w obiektyw, spust, soczewki, trochę elektroniki, nieco umiejętności, odrobina szczęścia i już można dawać upust wyobraźni. Studiowanie na kierunku Fotografia to przyjemność połączona z ciężką pracą.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->