Nie da się ukryć, prawo od lat kusi kandydatów na studia. Co roku tysiące maturzystów bierze udział w rekrutacji na ten kierunek studiów, a i tak dostają się tylko ci z ponadprzeciętnie zdaną maturą. Studia prawnicze to jedyna droga, która pozwala na rozpoczęcie pracy jako sędzia, radca prawny, adwokat, prokurator, Jeśli planujesz rozpocząć studia na kierunku prawo i już na samym początku zwiększyć swoje szanse na osiągniecie sukcesu jako absolwent, warto rozważyć studia prowadzone w językach obcych.

W trakcie studiów:
Studia prawnicze wymagają ciężkiej i systematycznej pracy. Od pierwszych semestrów tempo nauki jest bardzo szybkie, a nadążą tylko ci, którzy będą uczyć się na bieżąco i posiadają ugruntowaną wiedzę historii i wiedzy o społeczeństwie zdobytą jeszcze w szkole średniej.

Program studiów obejmuje następujące przedmioty:
  • prawo karne,
  • prawo cywilne,
  • prawo majątkowe,
  • prawo spadkowe,
  • prawo autorskie,
  • historię prawa,
  • reguły procesów legislacyjnych.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku obcym, a na niektórych kierunkach studenci uczą się nie tylko na temat polskich regulacji prawnych, ale również tych zagranicznych. Dzięki temu już na etapie nauki stają się specjalistami w zakresie prawa nie jednego, a dwóch krajów, co zwiększa ich szansę na rynku pracy i otwiera drogi do standardowego rozwoju.

Po studiach:
Byli Studenci prawa prowadzonego w języku obcym mają takie same prawa jak absolwenci klasycznych studiów prawniczych - mogą z powodzeniem podchodzić do egzaminów na aplikacje prawnicze, a stąd już otwarta droga do pracy prokuratora, sędziego, komornika czy radcy prawnego. Inną drogą rozwoju jest praca w działach prawnych lub świadczenia usług doradczych dla firm, które prowadzą kontakty handlowe z zagranicznymi podmiotami.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->