Kierunek ten to nauka praktycznych zagadnień związanych z pracą między innymi: operatora, reżysera, montażysty, scenarzysty, scenografa i kierownika produkcji, a także realizacji prac fotograficznych z zakresu reklamy, reportażu, fotografii kreacyjnej, klasycznej i cyfrowej, oraz integracji w obraz. To świetna propozycja dla osób, które w przyszłości chciałby rozpocząć interdyscyplinarny kierunek artystyczny, który nie determinuje dalszej drogi rozwoju, ale jest jej świetnym początkiem. Jakie przedmioty są realizowane w ramach programu studiów?

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia to kierunek dla osób zainteresowanych realizacją obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografią, którzy chcą zdobyć praktyczny warsztat. Od kandydatów wymaga się zdolności fotograficznych, wyobraźni, umiejętność rysowania oraz kreatywności.

W trakcie studiów:

Przedmioty realizowane na tym kierunku studiów to:

-historia i teoria filmu,
-historia sztuki,
-literatura,
-dramat,
-organizacja produkcji telewizyjno-filmowej,
-prawo autorskie,
-sztuka operatorska,
-realizacja obrazu telewizyjnego,
-film animowany i zdjęcia specjalne,
-fotografika,
-technika i technologa filmowa i telewizyjna,
-dźwięk i muzyka w filmie ,
-plastyka i scenografa w filmie i telewizji.


Po studiach

Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w przemyśle filmowym i telewizyjnym oraz we wszystkich instytucjach związanych z filmem, telewizją i fotografiką. Mogą pracować przy realizacji obrazu,zdjęć, światła i wizji np. w w spektaklach teatralnych, filmach animowanych i edukacyjnych, spotach reklamowych czy teledyskach muzycznych. Mogą kierować zespołem obsługi technicznej planu filmowego i telewizyjnego, a po ukończeniu odpowiedniej specjalności w szkolnictwie.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->